Współpraca między Instytutem Nenckiego i Thereson S.r.l.

Instytut Nenckiego PAN nawiązał współpracę badawczą z firmą Thereson, zajmującą się terapeutycznym zastosowaniem rezonansu magnetycznego.

 

W Pracowni Biologii Mitochondriów i Metabolizmu, kierowanej przez prof. Mariusza Wieckowskiego, na zlecenie firmy będą prowadzone badania na, mające na celu pogłębienie wiedzy na temat działania TMR® Therapeutic Magnetic Resonance (terapeutycznego rezonansu magnetycznego), a tym samym poszerzenie zakresu zastosowań urządzeń firmy. Obecnie, urządzenia Thereson znajdują zastosowanie w procesie wspomagania gojenia ran.

 

Thereson jest włoską firmą produkującą wyroby medyczne. Jej główne działania obejmują wytwarzanie i rozój urządzeń do zastosowania w leczeniu chorób naczyniowych związanych z zaburzeniami mikrokrążenia, ortopedycznych oraz zwyrodnieniowych. W 2017 r. zostało wprowadzone na rynek pierwsze urządzenie medyczne oparte o zastosowanie TMR® Therapeutic Magnetic Resonance. DIAPASON® znajduje zastosowanie w procesie wspomagania gojenia ran. Thereson prowadzi również badania naukowe, w tym kliniczne, których celem jest ocena skuteczności leczenia z zastosowaniem produktów firmy, poprzez analizę rygorystycznie zebranych danych eksperymentalnych.